ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא – הדרך של הבנק לשמור על ההלוואה שהוא נתן לנו

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ביטוח משכנתא – הדרך של הבנק לשמור על ההלוואה שהוא נתן לנו

אחד הרגעים המהותיים ביותר של חיינו, יש שיאמרו שזה רגע אשר במובן מסוים מגדיר את חיינו מאותו שלב שאנחנו עוברים אותו, זה הרגע בו אנחנו לוקחים משכנתא מהבנק. זה רגע שמגדיר אותנו, מאחר ומצד אחד, אנחנו עכשיו בעלי נכס משלנו, אנחנו כבר  לא צריכים לשכור דירות או להתגורר אצל ההורים, יש לנו נכס או יותר נכון, אפשרות לקנות נכס משלנו. מצד שני, זה אומר שיש לנו מחויבות לא פשוטה וכידוע, גם לא קצרת מועד, ולכן חשוב מאוד לדאוג לביצוע ביטוח משכנתא.

בדרך כלל אנשים מתייחסים למשכנתא, רק באספקט של ההלוואה שהם נוטלים מהבנק, אותו חלק בו הבנק מעביר להם סכום כסף מסוים על מנת לרכוש דירה משלהם, והם מחזירים לבנק מדי חודש סכום כסף מסוים עם ריבית, בהתאם למה שנקבע בהסכם ביניהם. העניין הוא שיש לכך תוספת קלה שצריך להתייחס והכוונה היא לביטוח.

ביטוח משכנתא הוא הדרך של הבנק לשמור על ההלוואה שהוא נתן לנו למעשה. כלומר, אנחנו לוקחים הלוואה שהיא ייחודית, היא לא הלוואה של כמה אלפי שקלים או עשרות אלפי שקלים, אלא מדובר בהלוואה של מאות אלפי שקלים, כזו שעל פי חישובים שונים, ייקח לנו מספר שנים טובות עד שנוכל להחזיר אותה. הבנק רוצה לדעת שהוא לא יימצא את עצמו בלי כלום.

זו הסיבה שהוא מחייב אותנו לעשות ביטוח משכנתא. ביטוח שכולל שני חלקים, חלק אחד זה ביטוח נכס (בלי ביטוח תכולה), כך שאם חס וחלילה קורה משהו לנכס, הביטוח משלם על כך, בצורה כזו הבנק שומר על ערך הנכס, הרי אם יקרה לו משהו, לא יהיה ניתן למכור אותו ואנחנו לא נוכל להחזיר את המשכנתא. החלק השני מתייחס לביטוח חיים, אם חס וחלילה קורה לנו משהו ואנחנו לא יכולים להחזיר את המשכנתא, הביטוח אמור להשלים את זה.

באילו מצבים אנחנו עושים ביטוח משכנתא

כפי שניתן להבין, זה לא משנה איזה בית אנחנו קונים, בין אם זה בית חדש או בית ישן בין אם זה דירה בכפר סבא או ברעננה שאנחנו קונים דרך מתווך, אנחנו חייבים, מבחינת הבנק, לעשות ביטוח משכנתא. יש בכך גם היגיון, הרי ייתכן ויקרה אסון טבע לבית חדש בדיוק כמו לבית שאנחנו קונים ממתווך, ייתכן שיקרה לנו משהו, וזה לא משנה אם קנינו בית בתיווך או בית מקבלן.

מבחינת הבנק מה שחשוב זה שההשקעה שלו בנו לא תרד לטמיון, לכן חשוב שאנחנו נעשה את הביטוח הזה. צריך לומר, שגם עבורנו זה נכון לעשות אותו, מאחר וכך אנחנו מגנים על היכולת שלנו להחזיר את המשכנתא. זו הסיבה שאנחנו יכולים לבדוק אופציות לעשות ביטוח משכנתא באופן עצמאי, דרך חברת ביטוח ואנחנו לא בהכרח חייבים לעשות את זה דרך תוכניות ביטוח שהבנק מציע לנו, אשר יכולות להיות בעלויות גבוהות יותר.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.