חשיבות בדיקת הנכס על ידי שמאי לפני קנייה

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

 

 

 

חשיבות בדיקת הנכס על ידי שמאי לפני קנייה

אתם רוצים לגלות את שוויו האמיתי של הנכס לפני ביצוע עסקת מכר על מנת למקסם את פוטנציאל ההשקעה, לגלות ליקויי בנייה, לאתר חריגות ולהבין את העלויות הנלוות לרכישה. כל זאת עושים באמצעות הערכת שמאי מקרקעין לדירה.

 

הערכת שווי דירה על ידי שמאי

ישנם מגוון רחב של קריטריונים העתידים להשפיע על מחיר הדירה בה אתם חפצים. מיסים שונים והיטלים עתידים להטות את כף הרכישה ולהטיל את כדאיות העסקה בספק. זכויות הבנייה בנכס קיימות אך מגבלות תכנוניות ירחיקו אתכם ממימוש הזכויות, ישנם חריגות בנייה שעתידות להקל עשרות ואולי אפילו מאות אלפי שקלים. מדובר על מידע קריטי שצריך להילקח בחשבון בטרם מבצעים עסקאות מכר נדלניות.

 

מנגד, יסייע השמאי להבין גם את מלוא הפוטנציאל הטמון בדירה, יאמר לכם האם ניתן להרחיב את הנכס, אילו שינויים עתידיים יכולים להתבצע בחלוקה הפנימית לצורך הגדלת מספר החדרים והאם ניתן לבנות מרפסת שתקפיץ את מחיר הנכס.

 

הערכת השווי המתבצעת על ידי שמאי מקרקעין עשויה לשנות את התמונה ולהפוך את הקערה על פיה. היא יכולה להשפיע רבות על גובה המשכנתה שתשולם לבנק, להאיר באור שונה את העלויות הנלוות לרכישת הדירה ואף להפחית בצורה משמעותית את גובה היטל ההשבחה.

 

בדיקות רבות שנערכות באזור המרכז הציגו כי הערכות שמאות מקרקעין באזור תל אביב, שהתבצעו באופן פרטי, לעומת הערכות שווי שנעשו על ידי הבנק הצביעו על שווי נכסים שונה מזה הנאמד בבדיקה הפרטית.

 

הערכת שווי דירה על ידי שמאי מקרקעין מתחשבת בכל הפרמטרים הללו ובמשתנים נוספים ושופכת אור רב על כדאיות העסקה.

 

מה הסיכונים שעלולים להתגלות ללא הערכת שמאי?

אם החלטתם לוותר על הערכת שמאי לדירה אותה אתם רוצים לקנות אז תקחו בחשבון שיכול להיות לזה מחיר, והוא יכול להיות כבד.

בין הבדיקות שעורך השמאי ישנן מגוון בדיקות משפטיות לנכס כגון: האם קיימים עיקולים, שעבודים או הערות אזהרה שצריך לדעת על קיומם.

 

נקודה חשובה מאוד שרצוי לבדוק היא מי הוא הבעלים החוקי של הנכס, כלומר האם מי שמציג את עצמו כמוכר הוא אכן הבעלים הרשום? לקנות נכס מאדם שהוא לא בעליו החוקיים אינו דבר נדיר.

 

השפעות נוספות על הנכס יכולות להתעורר עקב תכניות מתאר אזוריות המתוכננות בקרבת הדירה אותה אתם רוצים לרכוש. לדוגמה, בניין מגורים רב מקומות שיוקם בסמוך לדירתם ויסתיר לכם לחלוטין את הנוף. כבישים מהירים בקרבת מקום שיורידו את ערך הדירה וכד'.

 

הערכת שמאי מקרקעין מסייעת להכיר את כל הגורמים העתידים להשפיע על מחירו הנוכחי והעתידי של הנכס ולהקל עליכם את מלאכת ההחלטה.

יתרה מכך, יכולה הערכתו של השמאי למנוע מכם עוגמת נפש רבה ולמנוע מכם לבצע עסקה שהחרטה עליה תהיה קשה מנשוא.

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.