דירה מיד שנייה

כיצד לבחור נכון דירה מיד שנייה

כיצד לבחור נכון דירה מיד שנייה

רכישת דירה היא אחד הצעדים הגדולים ביותר בחייהם של מרבית האנשים ובמיוחד כאשר מדובר על רכישת דירה ראשונה. עולם הנדל"ן הוא עולם רחב וגדול מאוד, המחייב את מי שנכנס אליו להכירו מעט (לפחות) על מנת להצליח לרכוש דירה באופן נכון. ניתן לרכוש דירות חדשות, לרכוש דירות "על הנייר" (כאלו שטרם נבנו והן בשלבי תכנון) וניתן לרכוש דירות מיד שנייה. בכתבה זו נתמקד בדירות מיד שנייה ונסביר מה הם הדברים החשובים עליהם יש לשים דגש בעת רכישת דירה מיד שנייה. אז אם אתם עתידים לרכוש דירה בקרוב, הגעתם למאמר הנכון – מתחילים.

כללי רכישת דירה מיד שנייה

  • בדיקות מדוקדקות – לאחר שערכתם את הסקר שוק והחלטתם איזו דירה תרצו לרכוש, בין אם מדובר על דירות למכירה בפתח תקווה או דירות ביישוב בדרום הארץ, חשוב לבצע את כל הבדיקות האקוטיות (כדוגמת רישום בטאבו) ולוודא כי אכן כל הנתונים שהוצגו לכם נכונים. אל תדלגו על שלב זה וגם שלמו ברצון רב את עמלות ועלות הבדיקות המדוברות. פסיחה על שלב זה או ויתור על בדיקה אחת, עלולה לעלות לכם ביוקר רב.
  • ממי קונים – הדבר השני החשוב ביותר לעשות הוא לבדוק ממי קונים את הדירה, האם מדובר בבעל הדירה הרשום, האם נציג מורשה שלו, האם מדובר באדם אשר יש לו עבר שלילי על דירות למכירה בהרצליה שאינן שלו וכדומה. אל תתפתו לרכוש דירה במחיר מופחת יותר ממי שאינו בעלי הדירה.
  • בדיקת "בדק בית" – לאחר שהחלטתם כי זו הדירה שאתם רוצים, ערכתם את כל הבדיקות ועשיתם וידוי כפול כי כל הנתונים נכונים, בצעו בדיקה אחרונה לבית על מנת לוודא כי אין שום דבר שהעין הבלתי מזוינת אינה רואה. בדיקות המכונות "בדק בית" בודקות את תשתיות הבית השונות (בין היתר הצנרת, בסיס הבית וכדומה) ומאפשרות לכם להבין מה מצב הבית באמת.
  • עורך דין – אין זה משנה כמה דירות למכירה ברעננה כפר סבא או הרצליה רכשתן וכמה אתם מאמינים שאתם מבינים בחוק, שכירת עורך דין לביצוע העסקה הוא צעד חשוב וכזה שיכול לחסוך עבורכם לא מעט כאבי ראש.

 

לסיכום, כאשר הגיע הרגע ואתם עומדים לרכוש דירה מיד שנייה, הקפידו לעקוב אחר הכללים אותם פירטנו לעיל וכך תוכלו להיות שקטים כי אתם בטוחים וכספכם אכן יגיע לרכישת הדירה. זכרו, לא מעט אנשים איבדו את מיטב ומירב כספם בעולם הנדל"ן ולכן מומלץ מאוד לנקוט במשנה זהירות.